<-- Към сайта  -  Профил  -  Съобщения  -  Търсене  -  Вход  -  Регистрирайте се 


Стадиона ни като за световно

 
Създайте нова тема  Напишете отговор    ОФК Сливен 2000 Форуми -> Други спортове
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
V0?v0dAtA
Гост





Мнение  Fri Apr 24, 2009 3:18 pm Отговорете с цитат

Стадионът в Сливен готов за лека атлетика, оттам искат Световно

Пет, 2009-04-24 15:03

Стадион "Хаджи Димитър" в Сливен най-после се сдоби с оборудване за лека атлетика, предаде DeltaNews.

Пистата на съоръжението е налята още през 2005 г. и оттогава се чака Държавната агенция за младежта и спорта да отпусне средства за скъпите атлетически уреди. Това се случи в края на миналата година и всеки момент се чака в Града на 100-те войводи да пристигне оборудване на точна стойност от 299 000 лв. на фирмата Нордик.

Така Българската федерация по лека атлетика ще пренасочи голяма част от календара си за следващата година в Сливен.

"Първо трябва да направим семинар, на който да обучим съдиите, каза за DeltaNews президентът на БФЛА Добромир Карамаринов. - Голяма част от реферите ще идват от София, но ядрото трябва да е от местни хора. През следващата година много от състезанията ще бъдат в Сливен, където има отлична база. Поръчаното оборудване не изпълнява на 100% нуждите на стадиона, но е достатъчно, за да се провеждат нормални състезания и тренировъчен процес".

С новото съоръжение БФЛА вече на 100% ще кандидатства за домакинство на световно първенство за юноши през 2013 г. В момента сме "обявили намерение", че ще го направим, а кандидатурата трябва да бъде подадена на през септември и разгледани на сесията на Международната атлетическа асоциация (ИААФ) през ноември.

"Предимствата на Сливен са, че такива първенства обикновео се организират в по-малки градове, а не в столиците. Съоръжението в Сливен има перфектни състезателен и тренировъчни стадион, между които се планира изграждането на кортово покритие. Единственият минус е отдалечността от летище, но до 2013 г. аерогарата в Бургас трябва да е разширена и този проблем ще отпадне", обясни още Карамаринов.

http://www.sport1.bg/sport1/node/134742
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор    ОФК Сливен 2000 Форуми -> Други спортове Часова зона GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Начало - Връзки - Форум - Facebook



sliven-fc.com е неофициален и независим сайт. Съдържанието му не обвързва ОФК Сливен 2000 по какъвто и да било начин.
© 2005 - 2013, sliven-fc.com. При използване на материали от сайта позоваването на източника е задължително!